tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto
  • 28 marca 2017
  • 28 kwietnia 2017

Tyski projekt "Ciche i zielone Suble" bierze udział w konkursie

Za nami:

Tyski projekt "Ciche i zielone Suble" znalazł się w konkursie na najlepsze projekty zgłoszone lub zrealizowane w Polsce w ramach samorządowych budżetów obywatelskich. Zachęcamy do głosowania!

„Ciche i zielone Suble”
„Ciche i zielone Suble” to projekt zgłoszony przez mieszkańców w ramach Budżetu Partycypacyjnego Razem Tychy 2016. · fot.


Projekt zakładał zwiększenie komfortu życia mieszkańców oraz osób odpoczywających w Parku Suble poprzez ograniczenie natężenia hałasu i zanieczyszczeń powietrza w obrębie ul. Stoczniowców, wzdłuż nowo powstałego osiedla domów jednorodzinnych i siłowni plenerowej.

W ramach projektu nasadzono drzewa pochłaniające zanieczyszczenia i rozpraszające hałas. Priorytetem było wykonanie nasadzeń wokół ronda św. Jadwigi, głównie od strony siłowni, w taki sposób, aby stworzony został naturalny ekran dla dobiegających z ulicy dźwięków i spalin. Oprócz drzew nasadzono krzewy, byliny i ozdobne trawy. Budżet projektu wynosił 148 tys. zł.

Zagłosuj na tyski projekt! Na inwestycje nominowane w konkursie można oddać głos "za" lub "przeciw" każdemu z projektów. Głosowanie zakończy się 28 kwietnia o godzinie 16.00. Dwa najlepiej ocenione projekty otrzymają specjalną nagrodę od czytelników Portalsamorzadowy.pl. Nagrody zostaną wręczone podczas EEC w Katowicach w dniach 10-12 maja.

Organizatorami konkursu "Mieszkam tu! - Mądre pomysły na mądre miasto" są PortalSamorzadowy.pl i Fundacja Napraw Sobie Miasto. Partnerem wydarzenia jest Europejski Kongres Gospodarczy.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.